Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Eesti para- ja kurtide MV kergejõustikus

Reedel, 12.juulil 2024.a. toimusid Pärnu Rannastaadionil Eesti para-  ja kurtide meistrivõistlused kergejõustikus U18 ja täiskasvanute vanuseklassides. Kurte kergejõustiklasi võistles sellel võistlustel 11 täiskasvanut ja 6 noort. Ilm oli suurepärane, mis võimaldas teha häid tulemusi.

Tüdrukud U18 osales 13-aastane Kate Paukson kahel alal - 100 m 3.koht 16,29 sek ja kaugushüppes 2.koht 3.63.

Poiste U18 vanuseklassis sai 15-aastane Risto Peetri 100 meetri jooksu 3.koha 14.34 sekundiga ja 200 meetri jooksu 3.koha 29,23 sekundiga. 14-aastane Martti Kuusk kõrgushüppe tulemus oli väga hea - isiklik rekord 1.40.

Naiste vanuseklassis võitsid esikoha Marja-Liisa Müllermann, tema 100 meetri aeg oli 14,20 ja kõrgushüppes tulemus 1.53. Cathy Saem võitis kuulitõuke 8.99-ga ja odaviskes 28.03.
800 meetri jooksu läbis Ilvi Vare tulemusega 3.38,70.

Meeste arvestuses hoolitses parima tulemuse eest Rinat Raisp , kes 400 meetri jooksus parandas isiklikku rekordit 0,45 sekundiga ning võidutuleuseks seekord 53,09. Ühtlasi täitis ta Tokyo Kurtide OM normi!
Simon Teiss võitis 100 meetri jooksu aja 11,43.
Arles Paks võitis esikoha kuulitõuke 11.85-ga. Hans-Kristjan Paukson võitis  kettaheites 27.73-ga ja Martin Saar - odaviskes 44.66-ga.
Võistkondlikus arvestuses oli parim KSS Talkur 219 punktiga, teine KSS Eero 175 p.