Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Viimae võistluspäev orienteerumise EM Riias

Viimasel võistluspäeval toimus Riia linnaosas Dzirciems Zasulauks "short race" ehk lühivõistlus, mis oli pigem pikendatud sprint. Võistlusele kogunes ligikaudu 100 orienteerujat 13st eri riigist.

Võistlus toimus piirkonnas, kus on nõukogudeaegsed korterelamud, erineva laiusega teed alates kitsastest jalgradadest kuni laiade autoteedeni, samuti pargid ja hoovid. Rada ei olnud tehniliselt keeruline, vaid nõudis jooksukiiruse ja vastupidavuse proovilepanekut, et saavutada kiiremat jooksutempot. Lisaks oli vajalik kiiresti voltida suurt A3-formaadis kaarti.

Meeste distants oli 5,7 km pikk  ja läbida tuli 30 kontrollpunkti. Eesti meeste seas saavutas parima tulemuse Vaiko Vare, kes lõpetas 17. kohal. Talle järgnesid Martin Viljasaar 19. kohaga ja Martin Betlem, kes ühes kontrollpunktis tehtud suure vea tõttu sai 21. koha.Kokku võistles meeste arvestuses 26 sportlast.

Eesti veteranid saavutasid avatud maailmakarikavõistlustel suurepärase tulemuse, võites kolm kuldmedalit pikendatud sprindidistantsil oma vanuseklassides. Ilvi Vare Pärnu KSS Eero võitis W50 vanuseklassi, Merike Mändsoo Tartu KSS Kaar naiste W59 vanuseklassi ja Matti Betlem Tallinna KSS Talkur M60 vanuseklassi.

Viimati muudetud: 11.06.2024