Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
5. Balti kurtide kergejõustiku maavõistlused 18.mail 2024.a. Liepajas, Lätis

Daugava staadionil toimunud 5.Balti kurtide meistrivõistlused noorte ja täiskasvanute vanuseklassidele tõid meie sportlastele hulganisti medaleid. Kokku võideti 14 medalit - 4 kulda, 3 hõbedat ja 7 pronksi. Lisaks püstitati mitmeid isiklikke rekordeid ja jõuti paljudel aladel kuue parema sekka. Kahjuks, Leedu sportlased ei osalenud.

Ent nagu spordis ikka, oli ka tagasilööke ja ebaõnnestumisi, millest tuleb kindlasti õppida.

Meie kõige edukamaks sportlaseks osutus nendel võistlustel Tanel Visnap, kes meeste vanuseklassis võitis kolm kuldmedalit - 100 meetri jooksus - 10,7-ga,  kaugushüppes 6.06-ga ja kuulitõukes 9.73-ga. Simon Teiss oli teine 100 meetri jooksus 11.3-ga ja Rinat – kolmas 11.5.

Meeste 400 meetri jooksus võitis esikoha Rinat Raisp, kelle võiduaeg oli 55,1! See oli Rinatile esimene Balti meistritiitel!

45-aastane Hans-Kristjan Paukson (Melbourne 2005. a kurtide olümpiamängude medalivõitja kümnevõistluses) tegi 400 meetri jooksus hea soorituse ja lõpetas jooksu teisena, ajaks 66,1. Kuulitõukes oli Hans-Kristjan neljas 9,28.

Tüdrukute vanusklassis saavutas Kate Paukson kolm pronksimedalit. 60 ja 200 meetri jooksus püstitas ta isikliku rekordi, läbides distantsi 9,5 ja 34,5. Kaugushüppes hüpped seekord tehniliselt head ei olnud, sellegipoolest sündis neljandal katsel igati korralik tulemus 3.48.

Poiste vanuseklassis saavutas Risto Peetri kolm pronksmedalit. 60 ja 200 meetri jooksudes jooksis ta välja uued rekordid 8,4 ja 28,5 ning kaugushüppes oli kolmas 4.09

Marti Kuusk hüppas kaugust 3.95 (5.koht) ja jooksis 60 meetrit 8,5-ga (4.koht) ning 200 meetrit 29.9-ga, mis andis 5.koha.

Tulemused

Järgmised võistlused on juba 12.juulil Pärnus, kus toimuvad Eesti Paralümpiakomitee /Kurtide Spordiliidu meistrivõistlused, kus võisteldakse noorte ja täiskasvanute võistlusklassis.

Eesti Kurtide Spordiliit kinnitas juhatusel koosolekul 5.kurtide maailmameistrivõistlustele 17.-24.juulini 2024.a. Taipeis/Taiwanis sõitva delegatsiooni koosseisu.
Eestit esindava delegatsiooni koosseis: koondise juht  Sergei Matvijenko, füsioterapeut Taavi Visnap, 4 sportlast: